İTÜ’de Haftanın Öne Çıkanları                                                                                                              
 
 
 
           
 
 
Vefatının Yıldönümünde Prof. Dr. Yusuf Yağcı’yı Andık
 

 
Prof. Dr. Yusuf Yağcı, vefatının yıldönümünde sevenlerinin katılımıyla 2 Şubat 2024 tarihinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi, SDKM’de gerçekleştirilen bir programla anıldı.
 
 
 
İTÜ’den “250. Yıl Rozeti”
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi, yaklaşık yüz yıllık bir kurumsal geleneğin anısını onurlandırmak için kuruluşunun 250. yıldönümüne özel bir hatıra rozeti tasarladı.
 
 
İTÜ 250. Yıl Hatıra Parası Çıktı
 

 
Darphane ve Damga Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 250. Yılı dolayısıyla basılan hatıra parası, İTÜ’lü koleksiyonerlerin ilgisine sunuldu.
 
 
 
İTÜ 250. Yıl Hatıra Pulları Basıldı
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kuruluşunun 250. yıldönümü anısına basılan hatıra pulları özgün ve estetik tasarımıyla İTÜ’lülerin beğenisini kazandı.
 
 
Teknik Üniversite Yıllarım | Prof. Dr. Habip Dayıoğlu
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi'nin 250. yılı kapsamında gerçekleştirilen Teknik Üniversite Yıllarım röportaj serisinin bu bölümünde Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi emekli akademisyenimiz Prof. Dr. Habip Dayıoğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
 
 
 
Teknik Üniversite Yıllarım | Prof. Dr. Mithat Derya Maktav
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi'nin 250. yılı kapsamında gerçekleştirilen Teknik Üniversite Yıllarım röportaj serisinin bu bölümünde 1975 yılı İnşaat Fakültesi mezunu ve emekli akademisyenimiz Prof. Dr. Mithat Derya Maktav ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.