İTÜ’de Haftanın Öne Çıkanları                                                                                                              
 
 
 
           
 
 
İTÜ’de “Sürdürülebilir Mobilitenin Geleceği Paneli”
 

 
21 Şubat 2024 tarihinde düzenlenen “Sürdürülebilir Mobilitenin Geleceği Paneli ve Elektrikli Araçlar Ekosistemi” Programı, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
 
 
TÜBİTAK’tan Akademisyenlerimize Destek
 

 
TÜBİTAK-MAM Kutup Araştırmaları Merkezi’nin belirlediği koşullar çerçevesinde ARDEB tarafından yapılan KUTUP-1001 çağrısı kapsamında desteklenecek 13 projenin yer aldığı 2024 yılı listesi açıklandı. Listede yer alan 4 İTÜ’lü akademisyen, kutuplara yönelik bilimsel projeleriyle dikkat çekti.
 
 
İTÜ Bellatrix Takımı’ndan Deprem Bölgesindeki Öğrencilere Eğitim
 

 
İnsanlı keşif aracı yarışması NASA HERC’e kabul edilen ilk ve tek Türk takımı olarak önemli bir başarı gösteren İTÜ Bellatrix Takımı deprem bölgesinde yer alan Doğanşehir Fen Lisesi öğrencileriyle Uzay ve Bilim Şenliği’nde bir araya geldi.
 
 
 
İTÜ’de Gemi Mühendisliği Günleri
 

 
Gemi Mühendisliği Günleri, uzman isimlerin ve sektörün öncü şirketlerinden temsilcilerin katılımıyla, 15-16 Şubat 2024 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi SDKM’de gerçekleştirildi.
 
 
İTÜ’de Fakülteler Arası Öğrenci Voleybol Turnuvası Başladı
 

 
Öğrencilerimizin fakülteleri adına yarıştığı voleybol turnuvası 19 Şubat’ta Merkez Spor Salonu’ndaki karşılaşmayla başladı. Açılış maçında kadınlar kategorisinde Denizcilik Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi karşı karşıya geldi.
 
 
 
İTÜ Personel Voleybol Turnuvası’nda Kupa Heyecanı
 

 
İTÜ Personel Voleybol Turnuvası’nda bir sezon daha tamamlandı. 21 Şubat günü final ve üçüncülük karşılaşmalarının oynandığı turnuvanın şampiyonu İnşaat Yapı Takımı oldu.
 
 
Teknik Üniversite Yıllarım | Prof. Dr. Okan Addemir
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi'nin 250. yılı kapsamında gerçekleştirilen Teknik Üniversite Yıllarım röportaj serisinin bu bölümünde 1972 yılı Maden Fakültesi mezunu ve emekli akademisyenimiz Prof. Dr. Okan Addemir ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. 

 
 
 
Teknik Üniversite Yıllarım | Yard. Doç. Dr. Halit Tuğrul Genç
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi'nin 250. yılı kapsamında gerçekleştirilen Teknik Üniversite Yıllarım röportaj serisinin bu bölümünde 1983 yılı Maden Fakültesi mezunumuz Yard. Doç. Dr. Halit Tuğrul Genç ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.