Başarılar & Ödülller
 

 
Öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz, 2021 yılı boyunca 6 ulusal ve 5 uluslararası olmak üzere toplam 11 ödül kazandılar.
 
 
 
Akademik Yayınlar
 

 
Öğretim üyelerimizin 2021 yılında yayınlanan çalışmalarının listesine haberin devamından erişebilirsiniz.
 
 
TECH-TOYS Projesine Uluslararası Destek
 

 
Öğretim üyemiz Prof. Dr. Hatice Köse’nin Türkiye koordinatörü olduğu ve Türkiye, İtalya, Almanya ve Fransa'da yer alan araştırma kurumlarının ortaklığıyla  sunulan "TECH-TOYS: Acquire digital biomarkErs in InfanCy witH sensorized TOYS for early detection and monitoring of neurodevelopmental disorders" başlıklı proje desteklenmeye hak kazandı.
 
 
 
Öğretim Üyelerimizin Buluşu Patent Aldı
 

 
Öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Hatice Köse ve Doç. Dr. Gülşen Eryiğit'inde buluşçuları arasında yer aldığı "Türkçeden Türk İşaret Diline Çeviri ve Animasyon ile Gösterim Sistemi ve Yöntemi" başlıklı buluş, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından İncelemeli Patent Belgesi aldı.
 
 
CHIST-ERA Proje Başvurusu Kabul Edildi
 

 
Öğretim üyemiz Dr. Mehmet Tahir Sandıkkaya'nın Türkiye koordinatörü olduğu ve Avusturya, İsviçre ve Finlandiya'da yer alan araştırma kurumlarının ortaklığıyla CHIST-ERA'ya sunulan "Sustainable Watershed Management Throught IoT-Driven Artificial Intelligence" başlıklı proje desteklenmeye hak kazandı.
 
 
 
TÜBİTAK ARDEB-1001 Deprem Araştırmaları Özel Çağrısı
 

 
Öğretim üyemiz Prof. Dr. Burak Berk Üstündağ'ın "Yersel Gerilme-Şekil Değiştirme Ölçümleri ve Derin Öğrenmeye Dayalı Veri Füzyonu ile Sismik Risk İzleme Yöntemi Geliştirilmesi"  başlıklı araştırma proje önerisi TÜBİTAK ARDEB-1001 Deprem Araştırmaları Özel Çağrısı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.
 
 
PRACE Tarafından Finanse Edilen Üniversite-Sanayi İş birliği Projesi Başarıyla Tamamlandı
 

 
Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Tosun'un danışmanlığında tamamlanan derin öğrenme tabanlı proje başarıyla tamamlanmış olup projenin endüstriyel ortağı Mobildev tarafından kullanılmaya başlandı. Proje, EU-HORIZON 2020 tarafından desteklenen PRACE (Partnership for Advanced Computing in Europe) programı tarafından finanse edilmiş  olup İTÜ UHEM kaynakları kullanılarak geliştirilmiştir.
 
 
 
COMP21-Digital Solutions for Smart Cities | ATHENS Programı
 

 
Öğretim üyelerimiz Prof. Dr. Sema F. Oktuğ ve Doç. Dr. Yusuf Yaslan'ın desteği ile İTÜ’de 15-19 Kasım 2021 tarihleri arasında ATHENS programı kapsamında COMP21-Digital Solutions for Smart Cities dersi verildi.
 
 
Seminerler
 

 
Öğretim üyelerimizin ve fakültemize davet edilen araştırmacıların 2021 yılında verdiği seminerlere haberin devamından erişebilirsiniz.
 
 
 
Fakültemize Yeni Katılan Öğretim Üyesi
 

 
Prof. Dr. Mehmet Keskinöz 1 Ekim 2021 tarihi itibari ile İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde göreve başladı.
 
 
 Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır
İTÜ E-Bülten Aydınlatma Metni
E-Bülten Listesinden Ayrıl