İTÜ’de Haftanın Öne Çıkanları                                                                                                              
 
 
 
           
 
 
Mezunumuz Selçuk Bayraktar’a Fahri Doktor Unvanı
 

 
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü 2002 yılı mezunumuz Selçuk Bayraktar’a “Fahri Doktor” unvanı verildi. Milli Teknoloji Hamlesi Söyleşisi’nde öğrencilerle buluşan Selçuk Bayraktar, Fahri Doktor beratını Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Koyuncu’nun elinden aldı.
 
 
 
Gökyüzünden İlham Alan İTÜ’lüler
 

 
İTÜ Mezun Söyleşileri kapsamında bu hafta, TUSAŞ Uzay Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selman Nas, Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun ve TUSAŞ Milli Muharip Uçak Genel Müdür Yardımcısı Dr. Uğur Zengin ve Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun ile İTÜ’deki öğrencilik yılları, kariyerleri ve projeleri üzerine konuştuk.
 
 
Dijital Dünyanın Geleceği: Metaverse
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi İş Dünyası Söyleşileri’ne konuk olan İTÜ Uzay Mühendisliği 2001 mezunumuz ve Mercek Tech’in Kurucusu Ahmet Usta, ilham veren başarı hikâyesini İTÜ’lülerle paylaştı.
 
 
 
Sürdürülebilir Bir Dünya İçin İTÜ
 

 
22 Nisan Dünya Günü’nde İTÜ’de düzenlenen “Sürdürülebilir Bir Dünya” etkinliği kapsamında “sürdürülebilirlik” konusu çeşitli açılardan ele alındı. Farkındalığı arttırmak amacıyla yapılan biyoçeşitlilik turu ve atık toplama faaliyeti katılımcıların ilgisiyle karşılandı.
 
 
Gemicilikte Sanal Eğitimin Yeni Adı: ARGEP360
 

 
İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ar-Ge Merkezi gemicilik eğitimlerinde kullanılan simülatörleri sanal dünyaya taşıdı.
 
 
 
İTÜ Mezun Röportajları: Yapı Merkezi YK Başkanı Dr. Ersin Arıoğlu
 

 
1963 yılı İnşaat Fakültesi mezunumuz Dr. Ersin Arıoğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
 
 
Aramıza Yeni Katılanlar
 

 
İTÜ Mezun Platformu'nu keşfetmek için siz de davetlisiniz.
 
 
 
İTÜ ETKİNLİKLERİ
 

 
Üniversitemiz içerisinde gerçekleştirilen etkinliklerden haberdar olmak için linkte yer alan siteyi ziyaret edebilirsiniz.
 
 
İTÜBİDB  Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır
İTÜ E-Bülten Aydınlatma Metni