İTÜ’de Haftanın Öne Çıkanları                                                                                                              
 
 
 
           
 
 
İTÜ’de Turquality ve Marka Uzmanlık Vizyon Programı
 

 
İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi, Progroup ve TDKF işbirliğiyle düzenlenen Uçtan Uca Turquality ve Marka Uzmanlık Vizyon Programı açılış töreni ve ilk dersi özel bir oturumla 9 Şubat 2024 günü Ayazağa Yerleşkesinde başladı.
 
 
 
İTÜ’de “Pan-Avrupa Mührü” Tanıtım Toplantısı
 

 
İTÜ’de fikri mülkiyet hukuku alanına yönelik bir staj programı olan Pan-Avrupa Mührü’nün tanıtım toplantısı 6 Şubat 2024 tarihinde çevrimiçi olarak yapıldı.
 
 
İTÜ'de Batarya Teknolojileri Çalıştayı
 

 
14 Şubat 2024 tarihinde düzenlenen “Batarya Teknolojileri Çalıştayı” İTÜ Ayazağa Yerleşkesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezi Senato Salonu’nda uzman akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
 
 
Loughborough Üniversitesi’nden İTÜ’ye Ziyaret
 

 
1 Şubat 2024 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi ve Loughborough Üniversitesi arasında akademik işbirliği imkânlarına odaklanan bir toplantı gerçekleştirildi.
 
 
İTÜ Autobee’den RoboBoat Yarışması’nda Dünya Birinciliği
 

 
İTÜ Autobee Takımı 5-11 Şubat 2024 tarihlerinde Florida’da düzenlenen RoboBoat Yarışması’nda, otonom robotik tekneleriyle sergiledikleri başarılı performansla dünya şampiyonu oldu.
 
 
 
Öğrencimize IEEE GRSS’den İkincilik Ödülü
 

 
Yüksek lisans öğrencimiz Fatma Elik, Kahramanmaraş Depremleri üzerine hazırladığı bilimsel çalışmayla, IEEE GRSS tarafından düzenlenen “The Earth at Risk Image Contest”te ikincilik ödülünün sahibi oldu.
 
 
Öğretim Görevlimize TÜBİTAK Bursu
 

 
Öğretim Görevlimiz Dr. Alper Yurttaş, TÜBİTAK tarafından verilen “2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Bursu”nu almaya hak kazandı.
 
 
 
İTÜ’de “Kariyer Zirvesi” Heyecanı Başlıyor
 

 
İTÜ Kariyer ve Staj Merkezi tarafından bu yıl 20. kez düzenlenen Kariyer Zirvesi, 19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında sektör temsilcileri ile öğrenci ve yeni mezunları bir araya getirecek.
 
 
İTÜ’de Yapay Zekâ ve Yeni Nesil Girişimcilik Semineri
 

 
İTÜ GİNOVA tarafından düzenlenen Town Hall Seminerleri bünyesinde, İş Bankası Yapay Zekâ Fabrikası koordinatörü Kadir Bulut, 14 Şubat 2024 tarihinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi’nde öğrencilerle buluştu.
 
 
 
Öğrencilerimizin Projesine Üçüncülük Ödülü
 

 
“Akbank Kampüste 2023” adlı program kapsamında yapılan yarışmada, İTÜ’lü öğrenciler tasarladıkları “Digiport” projesiyle üçüncülük ödülünün sahibi oldular.
 
 
Teknik Üniversite Yıllarım | Aslı Ölmez Zafer
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi'nin 250. yılı kapsamında gerçekleştirilen Teknik Üniversite Yıllarım röportaj serisinin bu bölümünde 2012 yılı Elektrik-Elektronik Fakültesi mezunumuz Aslı Ölmez Zafer ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik

 
 
 
Teknik Üniversite Yıllarım | Ahmet Turan Yurdakul
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi'nin 250. yılı kapsamında gerçekleştirilen Teknik Üniversite Yıllarım röportaj serisinin bu bölümünde 1976 yılı İnşaat Fakültesi mezunumuz Ahmet Turan Yurdakul ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.