İTÜ’de Haftanın Öne Çıkanları                                                                                                              
 
 
 
           
 
 
İTÜ’de Turquality ve Marka Uzmanlık Vizyon Programı
 

 
İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi, Progroup ve TDKF işbirliğiyle düzenlenen Uçtan Uca Turquality ve Marka Uzmanlık Vizyon Programı açılış töreni ve ilk dersi özel bir oturumla 9 Şubat 2024 günü Ayazağa Yerleşkesinde başladı.
 
 
 
İTÜ’de “Pan-Avrupa Mührü” Tanıtım Toplantısı
 

 
İTÜ’de fikri mülkiyet hukuku alanına yönelik bir staj programı olan Pan-Avrupa Mührü’nün tanıtım toplantısı 6 Şubat 2024 tarihinde çevrimiçi olarak yapıldı.
 
 
İTÜ'de Batarya Teknolojileri Çalıştayı
 

 
14 Şubat 2024 tarihinde düzenlenen “Batarya Teknolojileri Çalıştayı” İTÜ Ayazağa Yerleşkesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezi Senato Salonu’nda uzman akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
 
 
İTÜ Autobee’den RoboBoat Yarışması’nda Dünya Birinciliği
 

 
İTÜ Autobee Takımı 5-11 Şubat 2024 tarihlerinde Florida’da düzenlenen RoboBoat Yarışması’nda, otonom robotik tekneleriyle sergiledikleri başarılı performansla dünya şampiyonu oldu.
 
 
Öğretim Görevlimize TÜBİTAK Bursu
 

 
Öğretim Görevlimiz Alper Yurttaş, TÜBİTAK tarafından verilen “2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Bursu”nu almaya hak kazandı.
 
 
 
Loughborough Üniversitesi’nden İTÜ’ye Ziyaret
 

 
1 Şubat 2024 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi ve Loughborough Üniversitesi arasında akademik işbirliği imkânlarına odaklanan bir toplantı gerçekleştirildi.
 
 
İTÜ ve Birinci Yıldönümünde 6 Şubat Depremleri
 

 
İTÜ 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremlerinin üzerinden geçen bir yılda birçok teknik ve bilimsel çalışmayla afetin boyutlarının daha iyi anlaşılması ve şehirlerin depreme dirençli hale getirilmesini hedefledi, sosyal destek faaliyetleriyle depremden etkilenen vatandaşların ve öğrencilerin yanında oldu.
 
 
 
Vefatının Yıldönümünde Prof. Dr. Yusuf Yağcı’yı Andık
 

 
Prof. Dr. Yusuf Yağcı, vefatının yıldönümünde sevenlerinin katılımıyla 2 Şubat 2024 tarihinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi, SDKM’de gerçekleştirilen bir programla anıldı.
 
 
İTÜ 250. Yıl Hatıra Pulları Basıldı
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kuruluşunun 250. yıldönümü anısına basılan hatıra pulları özgün ve estetik tasarımıyla İTÜ’lülerin beğenisini kazandı.
 
 
 
İTÜ 250. Yıl Hatıra Parası Çıktı
 

 
Darphane ve Damga Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 250. Yılı dolayısıyla basılan hatıra parası, İTÜ’lü koleksiyonerlerin ilgisine sunuldu.
 
 
İTÜ Ekosistemi ve Günlük Hayat
 

 
“İTÜ 250. Yıl Belgeselleri” serisinin Aralık 2023 tarihinde yayınlanan İTÜ’de Yaşam ve İTÜ’lü Olmak başlıklı bölümleri üniversitemizdeki kampüs yaşantısını odağına alıyor.
 
 
 
250. Yılda 250 Bin Fidan Toprakla Buluştu
 

 
“250. Yılda 250 Bin Fidan” kampanyası kapsamında, Muğla’nın Milas ilçesinde yer alan Hüsamlar bölgesinde İTÜ’lülerin katılımıyla iki bin adet fidanın dikim töreni gerçekleştirildi.