Fakültemiz İki Öğretim Üyesine TÜBA-GEBİP Ödülü
 

 

Fakültemiz Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Duygu AĞAOĞULLARI ve Doç. Dr. Mohammadreza NOFAR, 2021 Yılı TÜBA-GEBİP Ödülünü kazanmışlardır. Öğretim üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 
 
 
Dr. Öğr. Görevlisi Faiz Muhaffel’e TÜBİTAK Bilim İnsanı Desteği
 

 

Fakültemiz Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim görevlilerinden Dr. Öğr. Görevlisi Faiz Muhaffel, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı 2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı kapsamında, “The University of Manchaster/İngiltere”’de 12 ay süreyle ortak araştırma çalışmalarında bulunacaktır. Öğretim görevlimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


 
 
ARACIS’de İki Uluslararası Uzman
 

 

Fakültemiz Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Gültekin GÖLLER ve Prof. Dr. Özgül KELEŞ Romanya Yüksek Öğretim Konseyi (ARACIS) Kalite ve Güvence Kurulu - Doktora Programları Akreditasyon Grubuna “Uluslararası Uzman” olarak kabul edilmişlerdir. Öğretim üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 
 
 
Öğretim Üyelerimiz “En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde
 

 

Stanford Üniversitesi’nin 2020 yılı için gerçekleştirdiği ve dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı listede ülkemizden 1.150 bilim insanı yer alırken, Üniversitemizden 50 ve Fakültemizden de 7 öğretim üyemizin ismi listede yer almıştır. Öğretim üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 
 
İTÜ Sentetik Gaz Yakıtlar Araştırma Geliştirme Merkezi Projesi
 

 

Resmi Gazetede (29671 Sayılı) 1 Nisan 2016 tarihinde yayımlanan ve 2016 yılı yatırım programı kararı ile desteklenmesine karar verilen "İTÜ Sentetik Gaz Yakıtlar Araştırma Geliştirme Merkezi Projesi (2016K121250) kapsamında "Karatkterizasyon, Termal Analiz, Membran Gaz Separasyon, Katalizör, Gazlaştırma ve Gaz Temizleme Teknolojileri, Piroliz Teknolojileri ve Katı Yakıt Biyokütle Atık Hazırlama Laboratuvarları"nın Fakültemiz binası içeisinde devam eden inşaatı/tadilatı ve araştırma altyapıları büyük oranda tamamlanmıştır.

 
 
 
ProLiS Takımı’na İkincilik Ödülü
 

 

Fakültemizin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan ProLis takımı “Teknofest 2021’de ikincilik ödülünü aldı. 
 
Öğrencilerimize En İyi Poster Ödülü
 

 

Fakültemizin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin çalışması “5th International Symposium on Materials for Energy Storage and Conversion” (mESC-IS ‘21) sempozyumunda en iyi poster ödülünü aldı.

 
 
 
Fakülte Üyelerimize En İyi Bildiri Ödülü
 

 

Fakültemizin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerimizin çalışması “7th World Congress on Mechanical, Chemical, and Material Engineering” (MCM ‘21) sempozyumunda en iyi bildiri ödülünü aldı.

 
 
TÜBİTAK 1001 ve TÜBİTAK-DFG (Almanya) İkili İş birliği
 

 

Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Ramazan Kızıl ve Doç. Dr. M.Reza Nofar’ın yürütücülüğünü üstlendiği iki ayrı proje TÜBİTAK 1001 ve TÜBİTAK-DFG (Almanya) İkili İş birliği kapsamında destek almaya hak kazanmıştır.

 
 
 
Dr. Barış Yavaş’a 2020 Yılı En Başarılı Tez Ödülü
 

 

Fakültemiz Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gültekin GÖLLER danışmanlığında Doktora tez çalışmasını başarıyla tamamlayan Dr. Barış YAVAŞ, Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından verilen “2020 Yılı En Başarılı Tez Ödülü”’nü kazanmıştır.

 
 
Öğretim Üyelerimiz Stanford Üniversitesi’nin Sıralama Listesinde
 

 

Fakültemiz Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hanzade Açma ve Prof. Dr. Serdar Yaman, Metalurji Malzeme Mühendisliği öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mohammed Reza Nofar, Prof. Dr. Hüseyin Çimenoğlu ve Prof. Dr. Gültekin Göller, Gıda Mühendisliği öğretim üyelerinden Esra Çapanoğlu Güven Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan standart atıf göstergeleri temelinde dünyada ilk %2’lik dilimde bulunan akademisyenlerinin sıralandığı listede yer almaktadırlar.

 
 
 
Avrupa Birliği MANUNET 2020 Çağrısı Kapsamında Desteklenen Proje
 

 

Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Gürbüz Güneş’in yürütücü olarak yer aldığı “PLASMAPACK: Doublesided bio-treatment of polymeric foil for food packaging using coupled DBDCorona nonthermal plasma (Gıda ambalajlamada kullanılacak polimerik folyonun soğuk plazma ile çift taraflı biyoişlenmesi)” başlıklı proje Avrupa Birliği MANUNET 2020 çağrısı kapsamında destek almaya hak kazanmıştır.

 
 
İTÜ – KOBİ – RWTH Aachen İşbirliği
 

 

TÜBİTAK-Uluslararası Araştırma Fonlarından Yararlanma Kapasitesinin ve Uluslararası Ar-Ge İşbirliklerine Katılımın Arttırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında (CORNET/29. Çağrı), Fakültemiz Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerimizden Prof. Dr. Sebahattin Gürmen “Sustainable Recovery of Rare Earth Elements (Nd, Dy,Pr) from spent NdFeB magnets (REC-MAG)” isimli  proje ile destek almaya hak kazanmıştır.

 
 
 
Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerimizin Buluşu Patent Aldı
 

 

Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerimiz Prof. Dr. Beraat Özçelik, Doç. Dr. Funda Karbancıoğlu Güler ve Gıda Mühendisliği Programı Doktora mezunumuz Dr. Ceren Daşkaya Dikmen “Soğukta Aktif ve Eş Zamanlı Çoklu Enzim Üretim Yöntemi” başlıklı buluşu ile patent almıştır.

 
 
 Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır
İTÜ E-Bülten Aydınlatma Metni
E-Bülten Listesinden Ayrıl