İTÜ’de Haftanın Öne Çıkanları                                                                                                              
 
 
 
     
 
 
İTÜ ve Purdue Üniversitesi Mars’ın Sırrını Salda Gölü’nde Arıyor
 

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ve Purdue Üniversitesi Yer ve Gezegen Bilimleri Bölümü’nden bilim insanları, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve “Lewis and Clark Fund for Exploration and Field Research in Astrobiology” tarafından destekle Mars’ın sırrını araştırmak için Salda Gölü’nde buluştu.

 
 
 
İTÜ UHUZAM, Elazığ’daki Deprem Bölgesini Uydudan Tarıyor
 

 

Üniversitemiz bünyesinde bulunan ve Türkiye’nin ilk uydu yer istasyonu olan UHUZAM, Elazığ Sivrice’de meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen depremin yarattığı tahribatı uydudan görüntüledi.

 
 
IDC Directions 2020’nin Konuğu İTÜ’lüler
 

 

International Data Corporation (IDC) tarafından İstanbul’da düzenlenen Dijital Ekonomide Gelişmek başlıklı konferansa çok sayıda İTÜ’lü konuk oldu. “Türkiye ICT Ekosistemi: Beceri Setleri, Yeni Başlayanlar, Eğitim, Çeşitlilik” başlıklı panelde dijital dönüşüm, siber teknolojiler, finans, insan kaynağı ve start up ekosistemi üzerine gelişmeler aktarıldı.

 
 
 
İTÜ’lüler Bitkileri Teknolojiyle Tanıyor
 

 

Ayazağa Yerleşkemiz içerisindeki biyolojik çeşitlilik veri tabanının hazırlanmasına ve kayıt altına alınmasına yönelik yapılan “QR (Quick Response) Kod Bitki Tanıma Sistemi” projesi hayata geçti.

 
 
Prof. Dr. Mustafa İnan’ın “Başyapıtı” İngilizce Yayımlandı
 

 

Prof. Dr. Mustafa İnan’ın Türkçe 10. baskısı yapılan “Cisimlerin Mukavemeti” kitabı İngilizce’ye çevrilerek İTÜ Vakfı tarafından yayımlandı.

 
 
 
Prof. Dr. Nahit Kumbasar’ı Saygıyla Andık
 

 

İTÜ İnşaat Fakültesi 1958 yılı mezunumuz ve 1977-1980 yılları arasında İTÜ Rektörlüğü yapan merhum Prof. Dr. Nahit Kumbasar için anma toplantısı düzenlendi. İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü emekli öğretim üyesi merhum Prof. Dr. Nahit Kumbasar’ın ismi akademisyenlik yaptığı ve idari görevlerde bulunduğu fakültenin konferans salonunda yaşayacak.

 
 
 
MEDYADA İTÜ
 

 
Bu hafta medyada yer alan İTÜ haberlerinden oluşan haber turumuza çıkmak için tıklayın.
 
 
 
 
 Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır