İTÜ’de Haftanın Öne Çıkanları                                                                                                              
 
 
 
           
 
 
İTÜ, Akademik İşbirliklerine Yenisini Ekledi
 

 
Üniversitemizle Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi arasında eğitim-öğretimin tüm alanlarında karşılıklı işbirliğini ve ortak çalışma anlayışını teşvik edecek, geliştirecek ve destekleyecek Akademik İşbirliği Protokolü imzalandı. Akademik işbirliğiyle birlikte İTÜ’nün 250 yıllık akademik bilgi birikimi ve tecrübesi AİÇÜ’ye aktarılacak.
 
 
 
Ayazağa Yerleşkemizde Yeni Sosyal Alanlar Açıldı
 

 
İTÜ Ayazağa Yerleşkemizde yeme-içme ve dinlenme alanlarına yenileri eklendi. Yeni açılan sosyal mekânlar kısa zamanda öğrencilerimizin uğrak yerleri haline geldi.
 
 
İTÜ AUV Takımımıza Dünya Birinciliği
 

 
Singapur’da düzenlenen Otonom Sualtı Aracı Yarışması’na katılan İTÜ AUV takımımız, elde ettiği dünya birinciliği ile gururlandırdı. Ülkemizin bayrağını ve üniversitemizin flamasını Singapur’da dalgalandıran takımımızın sevinci kayda değerdi.
 
 
 
İTÜ Rover Takımımız Avrupa’dan Yine Ödülle Döndü
 

 
İTÜ Rover Takımımız, Türkiye’nin uzay hedefi yolunda çok önemli bir başarıya imza attı ve European Rover Challenge 2022’de sunum göreviyle birincilik elde etti.
 
 
İTÜ’de İklim Değişikliği ve Su Kaynakları Çalıştayı
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Bilimler Akademisi işbirliğinde 23 ve 24 Eylül’de İklim Değişikliği ve Su Kaynakları Çalıştayı, İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde yapıldı. Çalıştay’da iklim değişiminin etkileri, sürdürülebilirliğin önemi ve ülkemizdeki su kaynaklarının korunması temaları ele alındı ve çözümler sunuldu.
 
 
 
İTÜ Mezun Bilgi Sistemi
 

 
Mezun Bilgi Sistemi sayesinde, üniversitenizle iletişiminizi etkin ve sürekli kılarak, İTÜ vizyonunun gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. MBS'ye giriş yaparak profilinizi güncelleyebilir ve sınıf arkadaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz.
 
 
İTÜBİDB Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır
İTÜ E-Bülten Aydınlatma Metni