İTÜ’de Haftanın Öne Çıkanları                                                                                                              
 
 
 
     
 
 
İTÜ ARI Teknokent’ten Sigorta Sektörüne Özel Program: InsurTech
 

 
İTÜ ARI Teknokent ve sigorta sektörünün önde gelen kurumlarından Agito, Aksigorta, Allianz, AvivaSA, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Sigorta Cini ve Vakıf Emeklilik güçlerini birleştirerek, İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nı hayata geçiriyor.
 
 
 
I.D.E.A.L. Projesi Açılış Toplantısı İTÜ’de Yapıldı
 

 
Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Programı Kapsamında yürütülecek olan Immigrants Digital Education Application of Languages (I.D.E.A.L - Göçmenler için Dil Öğrenme Uygulaması) isimli projenin açılış toplantısı 13 Ocak 2020 tarihinde Üniversitemizin ev sahipliğinde yapıldı.
 
 
İTÜNOVA TTO A.Ş. Yönetim Kuruluna ve Genel Müdürlüğüne Yeni Atama
 

 
2014 yılından bu yana İTÜ’nün “Teknoloji Transfer Ofisi” İTÜNOVA TTO A.Ş. Genel Müdürlük görevini başarıyla üstlenen Dr. Ercan Çitil, İTÜNOVA TTO’ya Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. İTÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin yeni Genel Müdürü ise Ekrem Özcan oldu.
 
 
 
“Derin Öğrenme” Dersi Projeleri Yarıştı
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde verilen Deep Learning “Derin Öğrenme” (BLG 561E) dersi heyecan verici bir proje yarışması ile sonuçlandı. Bu yıl ikinci kez düzenlenen proje yarışmasının birincisi Fen Bilimleri Enstitüsü yüksek lisans öğrencileri Anıl Öztürk (Bilgisayar Müh.), Mustafa Burak Günel (Uçak ve Uzay Müh.), Onur Gürışık (Kontrol Müh.) ve Sertaç İkizoğlu (Bilgisayar Müh.) oldu.
 
 
İTÜ'den Haberler
 

 
 
Öğrencimiz Furkan Ali Küçük’e Hindistan’dan En Değerli Genç Bilim İnsanı Ödülü
İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Meteoroloji Mühendisliği Anabilim Dalı Atmosfer Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı öğrencisi Furkan Ali Küçük, araştırması ile "En Değerli Genç Bilim İnsanı" Ödülü’ne değer görüldü.
 
 
Firmaların İhracatını 4 Kat Artıran Innogate'in Yeni Dönemi Başlıyor
Bugüne kadar katılımcısı olan 93 teknoloji firmasından 59’unun global pazara açıldığı Uluslararası Hızlandırma Programı Innogate’in yeni dönem başvuruları açıldı.
 
 
Aday Öğrenciler, İTÜ Tanıtım Günleri’nde Buluşuyor
Üniversitemizin geleneksel hâle getirdiği İTÜ Tanıtım Günleri, bu yıl 13-14 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.
 
 
MEDYADA İTÜ
 

 
Bu hafta medyada yer alan İTÜ haberlerinden oluşan haber turumuza çıkmak için tıklayın.
 
 
 
 
 Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır