İTÜ Mezun Bülteni Ekim 2014, Sayı:10

İTÜ'lüler 241.yıl gururuyla bir araya geldi.

Üniversitemizin geleneksel etkinliklerinden olan ve her yaştan İTÜ’lüleri bir araya getiren “İTÜ Günü”, 23-24 Mayıs’ta Ayazağa Yerleşkemizde gerçekleştirildi.
Devamını Oku..

Rektörümüzden Mesaj

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın İTÜ Mezunlarına mesajı
Devamını Oku..

Lisans Mezunlarımız Kep Attı

Üniversitemizin 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 20 Temmuz Pazar günü gerçekleştirildi.
Devamını Oku..

Güneş Arabası İTÜ’den Sorulur

İTÜ Güneş Arabası Ekibi (İTÜ GAE), 9 yılda yaptığı 7 araba ile toplam 18 kupa kazandı.
Devamını Oku..

Girişimcilik ve İnovasyonun Merkezi İTÜ

Yenilikçi fikirlerin hayat bulmasını desteklemek, girişimcilik ruhunu güçlendirmek ve yaymak amacıyla İTÜ’de atılan önemli adımlara bir yenisi daha eklendi: İTÜ GİNOVA
Devamını Oku..

Türkiye’nin İlk Kreatif Ar-Ge Merkezi İTÜ’de Açıldı

Dünyanın öncü teknoloji firmalarından INTEL, Türkiye’deki yüksek teknoloji yatırımları kapsamında ilk ar-ge merkezini İTÜ Arı Teknokent’te açtı.
Devamını Oku..

TÜBİTAK Lisans Bitirme Projeleri Yarışması 1.'si İTÜ’den

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen “2241/B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması” sonuçlandı.
Devamını Oku..

İTÜ’nün Genç Tasarımcılarından 2015 Modası

İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Moda Tasarımı Programı ve New York Fashion Institute of Technology (FIT) ortak programının 7. yıl mezunlarının hazırladığı tasarımlardan oluşan İTÜ Fashion Show 2014 gerçekleştirildi.
Devamını Oku..

Elektrikli Araçta İTÜ'den Yeni Bir İlk

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Derindere Motorlu Araçlar (DMA) firmasının, İTÜ ile yaptığı ortak çalışma ile ürettiği yüzde 100 elektrik enerjisiyle çalışan yerli minibüs, 18 Eylül 2014 Perşembe günü İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde düzenlenen törenle test edildi.
Devamını Oku..

İTÜ Petrol ve Doğalgaz Semineri 24. Kez Yapıldı

Maden Fakültesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümümüz tarafından gerçekleştirilen “İTÜ Petrol ve Doğalgaz Semineri” bu yıl 24. kez gerçekleştirildi. İhsan Ketin Konferans Salonunda düzenlenen seminer, uzmanları bir araya getirdi.
Devamını Oku..

Prof.Dr. Mustafa Onur’a Seçkin Üye Ödülü

Maden Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Prof.Dr. Mustafa Onur Uluslararası Petrol Mühendisleri Cemiyeti SPE tarafından 2014 Uluslararası SPE Distiguished Membership Award’a layık görüldü.
Devamını Oku..

Halk Oyunları Bölümümüz Rusya'da Sahne Aldı

Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (TMDK) Türk Halk Oyunları Bölümümüz, Rusya Federasyonu Dağıstan Cumhuriyeti’nin başkenti Mahaçkale’de düzenlenen 6. Gortsı Festivali’ne katıldı.
Devamını Oku..

Engelsiz Tekstil Projemize "Kırmızı Ödüller"

2003 yılından bu yana basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek ve ödüllendirmek amacıyla düzenlenen "Hürriyet Kırmızı Ödülleri", 11. kez sahiplerini buldu.
Devamını Oku..

TÜBA'dan Öğretim Üyelerimize Ödül

TÜBA tarafından verilen Telif ve Çeviri Eser Ödülü (TEÇEP) bu yıl 2013 ve 2014 yılları için bir seferde ilan edildi. Mühendislik Bilimleri alanında iki öğretim üyemiz ödül aldı.
Devamını Oku..

Denizcilik Fakültemizden Uluslararası Başarı

Sailing Training International tarafından düzenlenen ve Karadeniz’de Varna limanından hareketle Novorossiysk limanına yelkenle gidilmesini kapsayan 440 millik “SCF Black Sea Tall Ships Regatta 2014” yarışında, ülkemizi İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri temsil etti.
Devamını Oku..

İTÜ Eurostat Araştırma Kurumu Oldu

İTÜ, araştırmacılar için önemli bir veritabanı olan Eurostat nezdinde araştırma kurumu olarak resmen tanındı.
Devamını Oku..

İSTKA’DAN 10 PROJEMİZE DESTEK

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yönetim Kurulu tarafından, 2014 Mali Destek Programları kapsamında, yürütücülüğünü İTÜ’nün yaptığı 8 proje desteklenmeye değer görüldü.
Devamını Oku..

Mezunlarımıza Uluslararası Prestijli Ödül

İTÜ'nün 3 mezunu, Society of Petroleum Engineers (SPE) tarafından ödüllendirildi.
Devamını Oku..

Minik İTÜ’lüler Mezun Oldu

Üniversitemizin Ayazağa ve Maçka Yerleşkelerinde hizmet veren İTÜ Kreş ve Anaokulunun 6 yaş grubu yılsonu mezuniyet töreni, 4 Haziran Cuma günü Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
Devamını Oku..

Mezun Kartı almak için başvurunuz   

İTÜ Mezunlarla İletişim Ofisi İTÜ Ayazağa Yerleşkesi, Rektörlük Binası, Kat: 1, Oda No: 208 Maslak, İstanbul
mezun@itu.edu.tr
Telefon ve Faks: (212) 285 30 80
Twitter   Facebook