İTÜ’de Haftanın Öne Çıkanları                                                                                                              
 
 
 
     
 
 
2019 - 2020 Bahar Dönemi 100/2000 YÖK Doktora Bursları Başvuruları Başladı
 

 

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi 100/2000 YÖK Doktora Burs Programı kapsamında üniversitemiz 4 farklı alanda başvuru kabul edecektir. Son başvuru tarihi: 24 Şubat 2020 Pazartesi (saat 17.00’ye kadar).

 
 
 
İTÜ'lü Akademisyenlerden Elazığ ve Malatya Depremine İlişkin Değerlendirme
 

 

İTÜ’den bir grup bilim insanı Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından saha araştırması yaptı ve bulguları Rektörlük’te düzenlenen basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı.

 
 
İTÜ ve Lee Cooper Türkiye’den İleri Dönüşüm Koleksiyonu
 

 

Ülkemizin ilk teknik üniversitesi İTÜ’nün logolu ürün mağazası 1773İTÜ Satış Mekanı ile Avrupa’nın ilk denim markası Lee Cooper Türkiye anlamlı bir projeye imza attı. Tekstil alanında Türkiye’nin ilk “ileri dönüşüm” koleksiyonlarından birini hazırlayan 1773İTÜ ve Lee Cooper Türkiye, bu projeyle kaynakların korunmasına ve israfın önlenmesine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

 
 
 
Güvenli İnternet Gününde İTÜ’lülere Ödül
 

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda düzenlenen Güvenli İnternet Günü 2020 Töreni’nde üniversite ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen kısa film ve kamu spotu yarışmasının kazananları ödüllerini aldı. “Güvenli İnternet” teması kapsamında hazırladıkları kısa film ile İTÜ ekibi üçüncülük ödülüne layık görüldü.

 
 
İTÜ GVO Paletli Yüzme Takımına 25 Madalya
 

 

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları (İTÜ GVO) Spor Kulübü Paletli Yüzme Takımı, Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Federasyon Şampiyonası’nda üstün performans sergileyerek şampiyonadan 9 altın, 8 gümüş, 8 bronz olmak üzere toplam 25 madalya ile döndü.

 
 
 
Bilim İnsanlarımız Antarktika Yolunda
 

 

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ve Kutup Araştırmaları Enstitüsü (KARE) koordinesinde gerçekleşecek olan 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferi heyeti İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen törenle uğurlandı. 24 kişilik bilim heyetini, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve bilim insanlarının aileleri uğurladı.

 
 
İTÜ TMDK Ortaokulu Öğrencilerimize Fransa’dan Ödül
 

 

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (İTÜ TMDK) Ortaokulundan iki öğrencimiz Fransa'nın Vence şehrinde "Flutissimo 2020" etkinliği kapsamında düzenlenen flüt yarışmasında ödül kazandı.

 
 
 
Havacılıkta İnsansız Hava Aracı Teknolojilerine Erişilebilirlik
 

 

İTÜ Uçak Mühendisliği Bölümü, Erciyes Üniversitesi, Berlin Teknik Üniversitesi ve Bükreş Politeknik Üniversitesi öğretim üyeleri Avrupa Birliği Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 Yükseköğretim Alanı Stratejik Ortaklıklar (KA203) tarafından destekli yeni nesil insansız hava aracı (İHA) teknolojileri hakkında bilgi vermeyi amaçlayan projede buluştu.

 
 
#HEDEFITU ile Bambaşka Bir Gelecek
 

 

Üniversitemizin geleneksel hâle gelen etkinliklerinden İTÜ Tanıtım Günleri, bu yıl 13-14 Şubat’ta Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (SDKM) gerçekleşti. İTÜ Tanıtım Günleri’ne Türkiye’nin farklı illerindeki seçkin okullardan yoğun katılım gösteren aday öğrenciler #HEDEFITU mottosu ile kariyer planlamalarına yön verdiler.

 
 
 
H2O Dergi 36. Sayısıyla Yayında
 

 

H2O Dergi'nin 36. sayısı yayınlandı.

 
 
 
MEDYADA İTÜ
 

 
Bu hafta medyada yer alan İTÜ haberlerinden oluşan haber turumuza çıkmak için tıklayın.
 
 
 
 
 Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır