İTÜ’de Haftanın Öne Çıkanları                                                                                                              
 
 
 
     
 
 
Zirveyi Hedefleyenlerin Buluşma Yeri: İTÜ Kariyer Zirvesi
 

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen ve Üniversitemiz’in 4 ayrı kampüsünde gerçekleşen İTÜ Kariyer Zirvesi, programına dahil ettiği ilklerle gençleri doğru mesleki tercihlerle buluşturmayı hedefledi.

 
 
 
Türkiye'deki ilk The Clubhouse Network Sınıfı İTÜ’de Açıldı
 

 

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen "Yarını Kodlayanlar" projesine yeni eğitim modülleri eklendi. Türkiye'deki ilk The Clubhouse Network sınıfı Ayazağa Yerleşkemizde bulunan, LEED sertifikasına sahip, çevreci ve akıllı bir mekân olan İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Binası'nda açıldı.

 
 
Yeni Tip Korona Virüsler İnsan Sağlığını Nasıl Etkiler?
 

 

2019-nCoV isimli korona virüsü neden olduğu COVID-19 salgınıyla Çin’in Wuhan (Vuhan) şehrinden çıkarak dünyayı etkisi altına aldı. Tüm dünyanın yakından takip ettiği virüsü ve insan sağlığına olan etkilerini İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceren Çıracı Muğan ile konuştuk.

 
 
 
Samsung İnovasyon Kampüsü Eğitim Programı İTÜ’de
 

 

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Samsung, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) iş birliğiyle hayata geçirilen “Samsung İnovasyon Kampüsü” eğitim programı resmen başladı.

 
 
Antarktika Kayaçlarının Evrimi İTÜ Laboratuvarlarında İncelenecek
 

 

İTÜ’lü bilim insanları Doç. Dr. Hakan Yavaşoğlu, Arş. Gör. Işıl Nur Güraslan, Arş. Gör. Atilla Yılmaz, Arş. Gör. Kaptan Özgün Oktar, kıta deneyimleriyle 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferi’nde önemli görevler üstlenecek.

 
 
 
Betonarme Yapılar Semineri’nin Gündemi: Deprem Yönetmeliğine Uyum
 

 

İTÜ İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ortaklığında, Prof. Dr. Zeki Hasgür, Prof. Dr. Metin Aydoğan, Doç. Dr. Necmettin Gündüz onuruna düzenlenen Betonarme Yapılar Semineri’nin gündeminde depremler ve betonarme bina tasarımlarının deprem yönetmeliğine uyumu vardı.

 
 
Birleşik Krallık’tan Prof. Sir Mark J. Walport’un İTÜ Ziyareti
 

 

Türkiye ve Birleşik Krallık (BK) arasındaki ikili ilişkiler ve iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi için ülkemize gelerek Üniversitemize nezaket ziyareti gerçekleştiren UK Research and Innovation (Araştırma ve İnovasyon-UKRI) Başkanı Prof. Sir Mark Walport İTÜ’de incelemelerde bulundu.

 
 
 
İTÜ'den Müzik Öğretmenlerine "Disiplinlerarası Yaklaşımla Müzik" Eğitimi
 

 

İTÜ TMDK Öğretim Üyeleri tarafından Türkiye genelindeki Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri’nde (BİLSEM) görev yapan müzik öğretmenlerine eğitim verildi. Eğitimler sonucunda BİLSEM’lerde öğrenim gören öğrencilerin müzikal becerilerinin ve alt yapılarının geliştirilmesi hedefleniyor.

 
 
 
MEDYADA İTÜ
 

 
Bu hafta medyada yer alan İTÜ haberlerinden oluşan haber turumuza çıkmak için tıklayın.
 
 
 
 
 Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır