İTÜ’de Haftanın Öne Çıkanları                                                                                                              
 
 
 
     
 
 
İTÜ Rover Takımı’ndan Uluslararası Başarı
 

 
İTÜ Rover Takımı, tasarladığı insansız kara aracı ile Mars Society ve NASA sponsorluğunda dünyanın en prestijli rover yarışması olan University Rover Challenge'da  36 takım arasında 3’üncü oldu. 2017 senesinde yarışmaya katılan ilk Türk takımı olan İTÜ Rover Takımı,  3’üncülük derecesini elde eden ilk Türk Takımı unvanına da sahip oldu.
 
 
 
İTÜ Dr. Öğretim Üyesi M. Reza Nofar’a PPS Early Career Award Ödülü
 

 
İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi M. Reza Nofar,  dünyanın polimer mühendisliği alanında önde gelen kuruluşlarından International Polymer Processing Society (PPS) tarafından bu yıl 36’ncısı düzenlenen bilim konferansları kapsamında verilen “PPS Early Career Award” ödülüne layık görüldü.
 
 
İTÜ Mezunu Prof. Dr. Bahar Bir İlke İmza Attı
 

 
Çalışmaları ile moleküler biyolojide yeni ufuklar açan doktora mezunumuz Prof. Dr. İvet Bahar, dünyanın en prestijli bilim akademilerinden Amerikan Ulusal Bilimler Akademisi üyeliğine seçilen ilk Türk bilim kadını oldu. Çalışmalarını ABD’de sürdüren Prof. Dr. Bahar, bu başarısıyla hem üniversitemizi hem de ülkemizi gururlandırdı.
 
 
 
İTÜ Kampüslerinde Sanat Var!
 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi doğal yaşamın korunduğu, sürdürülebilir peyzaj anlayışının hâkim olduğu kampüslerinde güncel sanat eserlerine de ev sahipliği yapıyor. Resim, duvar panosu, heykel gibi farklı sanat disiplinlerinden en güzel örnekler, İTÜ kampüslerinin farklı yerlerinde günlük yaşamın içine sızarak, hayatın bir parçası oluyor.
 
 
İTÜ'den Haberler
 

 
 
Üniversite Radyoculuğunun İlklerinde Onun İmzası Var: İTÜ Radyosu
1945’te kurulan Türkiye’nin ilk üniversite radyosu İTÜ Radyosu bu yıl Cumhuriyetimizin de kuruluş yıl dönümü olan 29 Ekim’de radyo yayıncılığında 75’inci yılını kutlayacak. Radyoculuk geleneğini 1998’den bu yana internette ve İTÜMobil uygulaması ile nesillere aktaran İTÜ Radyosu, öncü rolünü devam ettiriyor.
 
 
İTÜ Rektörü Prof. Dr. Karaca’dan Lise Öğrencilerine Kariyer Tavsiyeleri
İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ Ortaköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri ve velileri ile canlı yayında bir araya geldi. Öğrencilere kariyer tavsiyeleri veren Prof. Dr. Karaca, gelecek için öngörülerini paylaştı.
 
 
A|Z ITU Journal of the Faculty of Architecture Dergisi Yayında
A|Z ITU Journal of the Faculty of Architecture Dergisi 17. Cilt 1. sayısı ile yayınlandı.
 
 
MEDYADA İTÜ
 

 
Bu hafta medyada yer alan İTÜ haberlerinden oluşan haber turumuza çıkmak için tıklayın.
 
 
 
 
 Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır